gau
01 فروردین 1402 - 15:24

حضور گسترده مسافران نوروزی در گناوه/ شرایط میزبانی فراهم است

گناوه - نخستین روز از سال نو با حضور گسترده مسافران نوروزی از نقاط مختلف کشور در گناوه همراه شده و به گفته مسئولان، شرایط لازم برای میزبانی از گردشگران فراهم است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها- عصمت اسماعیلی: شهرستان گناوه یکی از شهرهای گردشگر پذیر استان بوشهر است که در ایام نوروز میزبان گردشگران از نقاط مختلف کشور است.

این شهرستان با وجود جاذبه‌های فراوان در تمام طول سال به خصوص در تعطیلات نوروزی مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است و میلیون‌ها مسافر در این ایام به شهرستان گناوه سفر می‌کنند.

امسال نیز همزمان با نخستین روز سال ۱۴۰۲ آئین استقبال از مسافران و گردشگران در ورودی بندر گناوه با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد.

تمهیدات لازم برای خدمت رسانی به مسافران

فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان گناوه در آئین استقبال از مسافران در ورودی شهر گناوه با تبریک سال جدید اظهار داشت: امیدواریم سال ۱۴۰۲ که از سوی مقام معظم رهبری سال «مهار تورم و رشد تولید» نامگذاری شده است، با رهنمودها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب سالی پر خیر و برکت و رفع مشکلات باشد.

محمد تقی صفری افزود: همه باید تلاش کنیم تا با تبعیت پذیری از مقام عظمای ولایت و پیروی از راه امام (ره) و شهدا خدمات شایان و شایسته ای به مردم شهرستان و هموطنان ارائه دهیم.

فرماندار گناوه افزود: ستاد خدمات سفر نوروزی شهرستان گناوه از ماه‌ها قبل فعال و برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم برای پذیرایی از مهمانان و گردشگران در شهرستان انجام شده است.

وی ضمن خوشامدگویی به همه مسافران و گردشگرانی که به این شهرستان سفر می‌کنند گفت: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان گناوه تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی شایسته به هموطنان و مسافران در این ایام بکار بسته است و امیدواریم که مهمانان و گردشگران در مدتی که در این شهرستان حضور دارند اوقات خوب و خوشی را سپری و با خاطره خوش از این شهرستان سفر کنند.

وی بیان کرد: از همه مردم خونگرم و مهمان نواز شهرستان نیز که همواره و در طی سال‌ها همراه با مسئولان در پذیرایی و مهمان نوازی از مهمانان مشارکت داشته‌اند درخواست می‌کنیم امسال نیز در خدمت رسانی و پذیرایی از مهمانان و هموطنان با مسئولان شهرستان همکاری داشته باشند.

فرماندار گناوه از تلاش‌ها و زحمات همه مسئولان و دست اندر کاران خدمات سفر شهرستان که در فراهم کردن زمینه پذیرایی و خدمت رسانی به مسافران همکاری می‌کنند تقدیر کرد.

حضور گسترده مسافران نوروزی در گناوه/ شرایط میزبانی فراهم است

روستاها آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر گناوه افزود: مراکز اقامتی و گردشگری و پذیرایی برای حضور گردشگران و مسافران آماده شده است.

حمزه بهاگیر با اشاره به تشکیل ۱۲ کمیته ستاد خدمات سفر شهرستان گناوه بیان کرد: امسال با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروزی بر اساس دستورالعمل ابلاغی کمیته اقامه نماز به کمیته‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر اضافه شد.

وی تصریح کرد: نصب بنرها و بیلبوردها به منظور اطلاع رسانی و فرهنگ سازی متناسب با ماه مبارک رمضان و همزمان با تعطیلات نوروز انجام شد.

وی یادآور شد: در روستاهای گردشگری شهرستان مانند بینک، قلعه حیدر و سایر روستاها امکان و آمادگی اقامت مسافران و گردشگران وجود دارد و مسافران می‌توانند از این روستاهای گردشگری و ساحلی شهرستان با جاذبه‌ها و امکانات مناسب استفاده کنند.

وی گفت: در بخش ریگ نیز کمیته هماهنگی خدمات سفر بخش به ریاست بخشدار این بخش تشکیل شده و جلسات این ستاد نیز به طور منظم برگزار و تشکیل شده است.

وی بیان کرد: این بخش دارای جاذبه‌های زیادی از جمله در روستاها است و از مسافران و گردشگران برای سفر به این بخش دعوت می‌کنیم.

بهاگیر تصریح کرد: نمایشگاه‌های صنایع دستی در روستای جزیره جنوبی و شمالی بخش ریگ و با کمک شهرداری بندر گناوه در ساحل آماده شده است تا صنعتگران صنایع دستی تولیدات خود را در معرض دید و فروش مسافران و گردشگران بگذارند.

در این آئین که با حضور فرماندار و مسئولان ستاد هماهنگی خدمات سفر و تعدادی از دانش آموزان این شهرستان در میدان ورودی بندر گناوه برگزار شد، ضمن استقبال و خوش آمد گویی با اهدا بسته‌های فرهنگی و شیرینی به مسافران و هموطنان از آنها پذیرایی و استقبال شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1102818